جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

طرف قرارداد با بیمه آتیه سازان

طرف قرارداد با بیمه آتیه سازان

نکات استفاده همزمان از ماسک و سمعک – سری اول

girl-student-black-mask-holding-coffee-trying-hear

آنچه در مقاله نکات استفاده همزمان از ماسک و سمعک – سری اول می خوانید

کم شنوایی و کرونا

با گسترش بیماری همه گیر کرونا، به مردم توصیه می‌شود که برای در امان ماندن از این بیماری، از ماسک استفاده کنند. حتی در برخی مکان‌ها مانند وسایل حمل و نقل عمومی، زدن ماسک اجباری شده است. شاید بیشتر مردم مجبور باشند برای بیرون رفتن از خانه تنها از ماسک استفاده کنند، اما گروهی هم هستند که در این شرایط از سمعک و ماسک بطور همزمان استفاده می­کنند.

در این مقاله در سمعک ترنم می­‌خواهیم به افرادی که از سمعک استفاده می‌کنند و در این شرایط مجبور به استفاده از پوشش صورت یا ماسک نیز هستند، توصیه­‌هایی داشته باشیم، پس با سمعک ترنم همراه باشید.

مشکل چیست؟

زمانی که شما قصد دارید از سمعک و ماسک با هم استفاده کنید، شاید بخواهید موقعیت سمعک را از روی گوش خود تغییر داده که این امر ممکن است باعث سقوط سمعک از گوش شما شود و بدون اینکه متوجه شوید، سمعک خود را گم کنید. چه اتفاق ناخوشایندی!

بندهایی که برای محکم کردن ماسک روی گوش استفاده می­شود، می­تواند برای قطعه پشت گوشی و داخل گوشی سمعک مشکل ایجاد کند. همچنین ممکن است ناراحتی­هایی را ایجاد کند، احتمال افتادن و گم شدن سمعک هنگام گذاشتن یا برداشتن ماسک و همچنین پیچاندن سیم یا لوله سمعک، نیز وجود دارد.

۱۰ توصیه برای ایمن نگه داشتن سمعک هنگام استفاده از ماسک

1.   اگر موهای شما بلند است آنها را ببندید

قبل از استفاده از ماسک، با بستن موهای بلند و برداشتن عینک، گوش­های خود را تا حد ممکن آزاد و تمیز نگه دارید. بصورت کلی داشتن سمعک و ماسک با هم به اندازه کافی توجه می­طلبد. پس بهتر است دست کم موهای خود را جمع و جور کنیم.

woman-making-hair-bun
alternative-facemask

2.  از ماسک مناسب خود استفاده کنید

به جای اینکه از ماسکی استفاده کنید که حلقه­هایی برای دور گوش دارد، از ماسک یا پوششی برای صورت خود استفاده کنید که چهار نوار یا بند برای بستن در پشت سر دارند.

3.   ابتدا سمعک سپس ماسک بزنید

اگر قرار است از ماسک بند دار استفاده کنید، ابتدا سمعک را پشت گوش خود قرار داده سپس ماسک بزنید، به این صورت هنگام برداشتن ماسک سمعک شما بصورت ناخواسته جدا نخواهد شد.

old-man-hearing-aid-facemask
facemask-extender

4.  از اکستندرهای ماسک صورت استفاده کنید

از روش­های جایگزین دیگر برای اتصال بهتر ماسک، مانند دکمه­ای اضافه و یا اکستندرهای ماسک استفاده کنید (همه این موارد را می توان ساخت یا تهیه کرد). همچنین می­توانید یک گیره اتصال دهنده و سفت کننده برای سمعک­های خود پیدا کنید.

۵.   بررسی مکرر سمعک ها و ماسک

همیشه هنگام پوشش ماسک و برداشتن آن از قرار داشتن سمعک ها در جای مناسب خود اطمینان حاصل کنید. همچنین قبل از ترک محل، بررسی کنید که سمعک­ها هنوز در گوش شما باشند.

woman-checking-hearing-aids

منابع

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp
Facebook
Twitter
Email
LinkedIn
Telegram
Print

  مدل‌های سمعک