جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

طرف قرارداد با بیمه آتیه سازان و کانون بازنشستگان تامین اجتماعی

طرف قرارداد با بیمه آتیه سازان و کانون بازنشستگان تامین اجتماعی

مرکز تخصصی شنوایی سنجی

کلینیک پیشرفته شنوایی سنجی و سمعک ترنم

Treatment of ear injuries

درمان آسیب های گوش

گوش مانند هر عضو دیگر بدن از حساسیت هایی برخوردار است. بروز هر گونه آسیب و یا حتی بیماری در ناحیه گوش می تواند آزاردهنده باشد و حتی زندگی فرد را با مشکلاتی همراه سازد. به دلیل اهمیت این موضوع ما در این مقاله بر آن هستیم تا از آسیب های گوش بگوییم و شما را با درمان آسیب های گوش آشنا کنیم. همراه ما بمانید.

hr-hearing-assessment

آشنایی با درمان آسیب های گوش

گوش یک عضو حیاتی و مهم در بدن ما است. این عضو کارکردهای مختلفی داشته و وظایف مختلفی را ایفا می کند. در همین باره شایان ذکر است که علاوه بر وظایف شنیداری گوش ها تعادل را در بدن ما برقرار می نمایند و از اینرو بروز هرگونه اختلال یا بیماری برای انسان خطر آفرین تلقی می گردد.

در ادامه از مهمترین بیماری ها و آسیب های این عضو حیاتی بیشتر خواهیم گفت.

بیماری ها و درمان آسیب های گوش

پارگی پرده گوش

احتمالا در رابطه با پارگی پرده ی گوش شنیده اید. تنها بروز یک پارگی یا جراحت در این ناحیه می تواند بسیار دردناک و دردسر آفرین تلقی گردد. در معرض صدای بلند قرار گرفتن، فرو کردن اشیا تیز به داخل گوش، ابتلا به انواع عفونت ها و… از جمله مهمترین دلایل پارگی پرده گوش هستند. لازم به ذکر است که در بعضی موارد این پارگی خود به خود قابل درمان است اما در موارد حاد و شدید تنها با مراجعه به کلینیک های پزشکی می توان این پارگی را درمان کرد. گفتنی است که برای درمان آسیب های گوش می توانید به کلینیک تخصصی سمعک ترنم مراجعه بفرمایید. این مرکز درمانی با بهره از دانش مجرب ترین متخصصین، بهترین خدمات را به شما ارائه خواهد کرد.

وزوز گوش

قطعا با پدیده وزوز گوش آشنا هستید. وزوز چیزی شبیه به شنیده شدن صدای زنگ در ناحیه گوش می باشد. این اتفاق می تواند ذهنی و یا واقعی باشد. به همین دلیل برای تشخیص و درمان آن بهتر است تا به پزشک مراجعه کنیم. به شما توصیه می کنیم که برای درمان وزوز گوش به کلینیک شنوایی سنجی ترنم مراجعه نمایید. این مرکز درمانی با بهره مندی از دانش نوین در زمینه درمان آسیب های گوش پذیرای شما می باشد.

شنوایی سنجی
ما نیاز به معاینه گوش و ارزیابی میزان شنوایی خود داریم زیرا ممکن سلامت کامل شنوایی و یا قسمتی از آن را از دست بدهیم

بیماری های مرتبط با سیستم شنوایی

سرگیجه

سرگیجه دلایل متعددی دارد. وقوع آسیب در ناحیه گوش یکی از این دلایل می باشد. در همین باره باید گفت که سیستم دهلیزی بخش هایی از مغز و گوش داخلی را شامل می شود. این سیستم به حفظ تعادل بدن کمک می کند. از اینرو اگر این سیستم آسیب ببیند بیماری های دهلیزی ایجاد می شوند. کهولت سن، بیماری ها و… میتوانند به این سیستم آسیب وارد نمایند. سرگیجه، گیجی و منگی از جمله نشانه های وقوع بیماری های دهلیزی هستند. ناگفته نماند که برای درمان سرگیجه حتما باید به پزشک مراجعه کرد.

کم شنوایی

کم شنوایی، درست نشنیدن اصوات و… دلایل متعددی دارد. قرار گرفتن در محیط های پر سر و صدا، کهولت سن، پارگی پرده گوش، عفونت ها، بیماری ها، استفاده کردن از بعضی داروها و… از جمله مهمترین دلایل کم شنوایی هستند. کم شنوایی عارضه ای است که فرد را چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی و روانی در معرض آسیب قرار می دهد. به همین دلیل لازم است تا برای رفع این مشکل تمهیدی اندیشه شود. مراجعه به پزشک بهترین اقدامی است که افراد برای درمان کم شنوایی می توانند آن را به انجام برسانند. در ضمن یکی از سوالاتی که افراد در بسیاری از موقعیت ها از ما می‌پرسند این است که آیا سمعک به کم شنوایی کمک می‌کند؟

این سوال همواره در ذهن بیشتر افراد وجود دارد. حال باید دید که واقعاً سمعک برای افراد کم شنوا چه تاثیری دارد

بیماری های مربوط به اطفال در ناحیه گوش

سیستم ایمنی بدن کودکان از حساسیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. به همین دلیل اختلال های مربوط به گوش و حلق و بینی در این سن در کودکان بسیار زیاد می باشد. بعضی از این اختلالات با استراحت درمان می شوند اما برای رفع نمودن موارد حاد لازم است تا به یک پزشک متخصص مراجعه نمود و پروسه درمان را در مراکز درمانی به انجام رساند. کلینیک ترنم با ارائه بهترین خدمات در این زمینه و با بهره مندی از دانش نوین در زمینه شنوایی سنجی کودکان یاری رسان شما خواهد بود.

جمع بندی

بدن به عنوان یک عضو زنده و حساس همیشه در معرض آسیب قرار دارد. گوش از مهمترین ارگان های بدن است و وقوع هرگونه آسیب در این ناحیه می تواند جبران ناپذیر باشد. لذا لازم است تا برای درمان آسیب های گوش به مراکز معتبر مراجعه نماییم.

کلینیک ترنم با ارائه بهترین خدمات در این زمینه بهترین مرکزی است که شما می توانید برای درمان آسیب های گوش به آنجا مراجعه نمایید.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تجویز سمعک
Best Hearing Aids

تجویز سمعک

با توجه به بررسی نتایج آزمون های شنوایی بهترین مدل سمعک مناسب برای مشکل شنوایی شما تجویز خواهد شد.

ارزیابی شنوایی
Hearing Assessment

ارزیابی شنوایی

برای تجویز سمعک مناسب میزان کم شنوایی شما با آزمون های مختلف در مرکز تخصصی سمعک ترنم مشخص می شود.

مشاوره سمعک
Hearing Aid Advice

مشاوره سمعک

پس از انجام آزمون‌های شنوایی نتیجه آن برای شما توضیح داده شده و در انتخاب بهترین سمعک به شما کمک می کنیم.

الکتروفیزیولوژی
Electrophysiologic

الکتروفیزیولوژی

برای تجویز سمعک مناسب میزان کم شنوایی شما با آزمون های مختلف در مرکز تخصصی سمعک ترنم مشخص می شود.