ارتباط با افراد کم شنوا در دوران کرونا

doctor-wearing-face-mask-discussing

آنچه در مقاله ارتباط با افراد کم شنوا در دوران کرونا می خوانید

 • وقتی طرف مقابل شما ماسک به صورت زده است و شما دچار کم شنوایی هستید

  در هر حال همه ما خواه مشکل شنوایی داشته باشیم یا خیر، هنگام صحبت کردن با دیگران، باید به نحوه بیان و حتی شکل لب­هایشان نگاه کنیم. تا به این ترتیب بهتر متوجه شویم که درباره چه چیزی صحبت می‌کنند و این برای افراد کم شنوا در دوران کرونا یک چالش جدی است.

  افراد کم شنوا خیلی بیشتر به این مسئله توجه می­کنند. وقتی شخصی که با او صحبت می­کنیم ماسکی به صورت خود می­زند که بیشتر صورت او را می­پوشاند، ما این اطلاعات مفید را از دست می­دهیم و دنبال کردن مکالمه می­تواند مشکل باشد.

  علاوه بر این، ماسک­های صورت می­توانند برخی از صداهای نرم و با فرکانس بالا را تحریف کرده و آنها را به اصطلاح خفه کنند و این امر تشخیص برخی از صامت­ها را دشوار می­کند.

  نکاتی مهم برای کمک به سهولت برقراری ارتباط

  نتیجه گیری

  در این مقاله در سمعک ترنم به شرایط افراد بخصوصی از جامعه که مشکل شنوایی دارند و مجبورند علاوه بر استفاده از ماسک از سمعک هم استفاده کنند، پرداختیم. همچنین نکاتی هر چند به ظاهر ساده و بدیهی را در هنگام استفاده همزمان از سمعک و ماسک بیان کردیم.

  امیدواریم که این اطلاعات برای شما مفید واقع شده باشد و به افراد کم شنوا در دوران کرونا کمک کند هنگام پوشیدن سمعک و ماسک مشکلی نداشته باشند یا اینکه اگر فردی با این مشخصات را دیدید، بدانید که چگونه با آنها با­ملاحظه رفتار کنید.

  منابع

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 0 میانگین: 0]

  ارسال پاسخ

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  WhatsApp
  Facebook
  Twitter
  Email
  LinkedIn
  Telegram
  Print

    مدل‌های سمعک