شنوایی سنجی آنلاین چگونه انجام می‌شود؟

شنوایی سنجی

آنچه در مقاله شنوایی سنجی آنلاین چگونه انجام می‌شود؟ می خوانید

 • تست‌های شنوایی سنجی آنلاین به افراد امکان می‌دهد بدون نیاز به مراجعه به شنوایی شناس یا متخصص مراقبت‌های بهداشتی دیگر، شنوایی خود را ارزیابی کنند.

  شما می توانید با شنوایی سنجی آنلاین محدوده شنوایی خود را بررسی کنید. این تست مشخص می کند که آیا باید به دنبال یک قرار ملاقات بیشتر با متخصص در مورد شنوایی خود باشید یا خیر.

  بسیاری از افراد با سطوح مختلف کاهش شنوایی دست و پنجه نرم می کنند و کمک یا تجهیزات مورد نیاز خود را برای بهره مندی بیشتر از زندگی دریافت نمی کنند! با انجام این تست شنوایی سنجی آنلاین سریع در آسایش خانه خود، می توانید خیالتان راحت باشد و اقدامات بعدی لازم را برنامه ریزی کنید.

  شنوایی سنجی

  تست شنوایی سنجی به صورت آنلاین چگونه انجام می شود؟

  تست ‌شنوایی سنجی آنلاین معمولا در دو قالب مختلف ارائه می ‌شود. یکی غربالگری مبتنی بر آزمون است که در مورد سلامت و توانایی شنوایی سوال می کند. همچنین ممکن است در مورد سابقه خانوادگی و علائم وزوز گوش بپرسد.

  نوع دوم شنوایی سنجی دقیق تر است. به طور معمول، از یک فرد می خواهد که به ضبط کلمات یا اعداد با سطوح مختلف نویز پس زمینه گوش دهد. ممکن است از شخص بخواهد به یک کلمه گوش کرده، سپس عکس یا متنی را انتخاب کند که بهترین نمایشگر آن کلمه است.

  اکثر این تست ‌های شنوایی آنلاین تایید می ‌کنند که جایگزین معاینه توسط یک شنوایی شناس نیستند و مهم است که در مورد مسائل شنوایی و درمان آسیب های شنوایی با یک شنوایی شناس صحبت کنید.

  زمان انجام تست شنوایی

  در حالی که تست شنوایی سنجی آنلاین نمی‌ تواند جایگزین معاینه فیزیکی یک متخصص شود، نشان می دهد که فرد ممکن است سطحی از کاهش شنوایی داشته باشد. برای مثال:

  1. مشکل در شنیدن، به خصوص در شغل های پر سر و صدا که روزانه با آن سر و کار دارید
  2. نیاز به حجم بالاتری از موسیقی یا تلویزیون نسبت به افراد دیگر
  3. مشکل در شنیدن یا درک افراد از طریق تلفن
  4. به نظر می رسد تمرکز بر آنچه مردم می گویند خسته کننده یا استرس زا است.
  5. فردی که هر نشانه ای از کم شنوایی دارد باید با یک شنوایی شناس برای درمان یا تجویز سمعک قرار ملاقات بگذارد.

  نحوه انتخاب و آمادگی برای آزمون شنوایی سنجی آنلاین

  قبل از تصمیم گیری در مورد آزمایش شنوایی آنلاین، ایده خوبی است که بررسی های مربوط به تست های شنوایی آنلاین را بررسی کنید. همچنین، یک متخصص مراقبت های بهداشتی ممکن است بتواند یکی را توصیه کند.
  قبل از شروع آزمون:

  1- در یک منطقه آرام بنشینید.
  2- صدای کامپیوتر را تا حد مناسب و راحت افزایش دهید.
  3- اطمینان حاصل کنید که هیچ وقفه یا مزاحمت دیگری وجود ندارد.
  4- در صورت امکان از هدفون برای بهترین نتیجه استفاده کنید.

  نمونه یک تست شنوایی سنجی آنلاین:


  در این ویدیو یک صدا با فرکانس 20 الی 20000 هرتز پخش می شود که باید با دقت و با کمک هدفون آن را گوش دهید. پس از اتمام ویدیو ، اگر بخش کمی از این صدا را شنیدید، بهتر است به شنوایی شناس مراجعه کرده تا مورد معاینه قرار گیرید.
  همچنین این مقاله را با دوستانتان به اشتراک گذاشته تا آنها نیز این تست شنوایی سنجی آنلاین را انجام و از سلامت شنوایی خود مطلع شوند.

  چه زمانی به یک متخصص مراجعه کنید

  نتایج یک تست شنوایی سنجی آنلاین ممکن است نشان دهد که فرد باید مورد توجه حرفه ای قرار گیرد. همچنین دریافت مراقبت های حرفه ای در صورتی که نتایج آزمایش آنلاین دقیق به نظر نمی رسد مهم است. اکثر آزمایش‌های شنوایی آنلاین تایید می‌کنند که نمی‌توانند جایگزین مراجعه به شنوایی شناس شوند. انجام آزمایشات شنوایی منظم و حضوری همچنان ایده خوبی است. شما می ‌توانید بعد از انجام تست شنوایی سنجی اگر احساس کردید که گوش شما ضعیف عمل می‌کند به مرکز تخصصی شنوایی سنجی سمعک ترنم مراجعه کنید که به شما کمک می‌کند تا گوش خود را درمان کنید.

  سازمان غذا و دارو (FDA) می گوید که در صورت داشتن موارد زیر فرد باید با پزشک مشورت کند:

  1. هر گونه بی نظمی قابل مشاهده در شکل یک یا هر دو گوش
  2. مایع، چرک یا خونی که از گوش می آید.
  3. کاهش شنوایی ناگهانی یا با تغییر سریع
  4. سرگیجه
  5. شنوایی بهتر در یک گوش نسبت به گوش دیگر
  6. بیش از حد موم گوش یا احساس اینکه چیزی در گوش است.
  7. گوش درد
  8. وزوز گوش که معمولا باعث زنگ زدن یا وزوز در یک یا هر دو گوش می شود.
  شنوایی سنجی

  سخن آخر

  تست های شنوایی سنجی آنلاین مختلف، شنوایی فرد را ارزیابی می کنند. تکمیل آن ها ممکن است فقط 3 تا 8 دقیقه طول بکشد. با این حال، این آزمایشات جایگزین مراجعه به یک متخصص مراقبت های بهداشتی نمی شود. پس از دریافت نتایج، ممکن است ایده خوبی باشد که برای مشاوره در مورد اقدامات بعدی به یک شنوایی شناس مراجعه کنید.

  بیشتر بخوانید: وزوز گوش در سفر های هوایی

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 6 میانگین: 4.8]

  ارسال پاسخ

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  WhatsApp
  Facebook
  Twitter
  Email
  LinkedIn
  Telegram
  Print

    مدل‌های سمعک